11.02.2017

BLOGERZY DLA BezpiecznaJaDziś piszę coś zupełnie innego niż wcześniej, ale również o wiele ważniejszego!! Wspieram akcję BezpiecznaJa, ponieważ to możliwość dla wielu kobiet, aby zrozumieć jak ważne jest BEZPIECZEŃSTWO, którego nie każdy może zaznać. 
Wiele kobiet i dziewczyn nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest asertywność oraz znaki jakie przekazujemy innym (te werbalne, a także te niewerblne). 
Gdyby dokładnie 'rozejrzeć' się wokół, każdy NIESTETY byłby w stanie zauważyć przemoc stosowaną wobec kobiet, a także gwałty. Aby temu zapobiec, wystarczy szerzyć informacje i wspierać wszelkiego rodzaju możliwości nauki samoobrony i mówienia "nie". Jedną z nich jest charytatywna działalność kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. 

Blogerzy poprzez posty na temat tej akcji pomagają, ponieważ informują o istnieniu oraz możliwości pomocy kobietom i nastolatkom przez m.in. właśnie działalność BezpiecznaJa. O szczegółach możecie dowiedzieć się, wchodząc na stronę: pomagam.im/BezpiecznaJa oraz oglądając poniższy film:
Akcja wywodzi się od blogerki DyaliCooking, do której zapraszam, ponieważ u niej możecie dowiedzieć więcej szczegółów.
W tym miejscu również nominuję dwóch blogerów, których zadaniem będzie napisanie notki na ten temat:
1. Prosty Wirtuoz
2. Juliettworld

Uważam, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne, szczególnie w czasach kiedy ludzie pałają do siebie nienawiścią.
Zagrożenia nie odczuwam kiedy jestem w 'zwartej grupie ludzi'. Brzmi to banalnie i wydawać by się mogło, że nie do końca prawdziwie ale jest takie potoczne powiedzonko "w kupie siła". Poczucie bezpieczeństwa jest niezbędne, abym mogła bez stresu chodzić po mieście wśród zupełnie nieznanych ludzi. Przez bardzo długi okres czasu zwalczałam w sobie lęk przed grupką mężczyzn w średnim wieku, tak zwanych żuli. Kiedy idę z koleżankami wiem, że po za dziwnymi komentarzami nic nam nie zrobią, ale często stresowałam się kiedy szłam sama. 
Bezpieczeństwo jest niezbędne aby bez niepokoju chodzić po mniej 'zaludnionych' uliczkach, w których niestety często dochodzi do przykrych zdarzeń, a kobiety i nastolatki przez to, że są same większości przypadków nie wiedzą jak się bronić.
Myślisz, że to Cię nie dotyczy?? KŁAMSTWO
Jeśli uważasz, że to Cię nie dotyczy, jesteś w błędzie, ponieważ TO może zdarzyć się Tobie, Twojej siostrze, mamie, przyjaciółce, dziewczynie!! Warto pomagać i wspierać!!
Im nas więcej, tym więcej robimy dla siebie i innych.
 ___________
 
"Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu [20 szkoleń w 10 miastach] Stowarzyszenie FAIR IS zbiera środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].
Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jak?

1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.
Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nich linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy". Dodatkowo raz w tygodniu publikują na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek / blogerów. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, który je nominował i nominują kolejne dwa blogi. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.

4. Należy też napisać w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne".
5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

 Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl "

9 komentarzy:

 1. Jak dla mnie bezpieczeństwo osobiste jest bardzo ważne. Postaram sie zrobić taki post. To bardzo ważna kwestia i każda kobieta powinna być swiadoma tego, co może sie jej stać. Mam nadzieję, że szkolenie będzie blisko mojego miasta, wtedy na 100% się wybiorę. Trzeba wspierać te akcje - bo tak jak napisałaś, to może sie stać każdej z nas, bezz wyjątku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę, że postów o tej tematyce będzie jak najwięcej :)

   Usuń
 2. Dla mnie jest ważne bezpieczeństwo moje jak i moich najbliższych. Staram się robić co tylko w mojej mocy aby takie było

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie, ze dołączyłaś do akcji :)
  świadomość jest bardzo ważna, od niej zaczyna się bezpieczeństwo
  ściskam ciepło :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne! akcja jest zaista :) :3

  OdpowiedzUsuń
 5. My też popieramy:

  http://mlodzinadorobku.pl/blogerzy-dla-bezpiecznaja/

  OdpowiedzUsuń