02.02.2017

5 TYPÓW UCZNIÓW...

Po dość długiej przerwie od postu tego typu pomyślałam, że warto wrócić i napisać post na temat "typów ludzi".
Od razu mówię, że żadna kategoria nie ma na celu obrażenia nikogo, liczę na podejście do tematu na luzie. 
I zapraszam do pierwszego postu tego typu.

1. Pilny uczeń
Często nazywany również kujonem, co generalnie ma negatywne "brzmienie" i może być nieco obraźliwe. Pilny uczeń to osoba, której często główną myślą życia nie jest czerwony pasek na świadectwie i samie 5. Lubi się uczyć, zdobywać dobre oceny, ale ma również czas dla przyjaciół i znajomych. 

2. Lizus
 Chciałby być jak kujon, ale nie ma tyle zdolności i samozaparcia, by osiągać takie wyniki naukowe. Zamiast tego stara się inaczej, to znaczy podlizuje się nauczycielom tak, że chodzą cali ociekający jego śliną. Wzbudza odrazę w reszcie klasy.


3. 'Dzieci XXI wieku"
Tak nazywam ludzi, którzy większość czasu spędzają z telefonem w ręce. Na przerwach cały czas patrzą w komórki zamiast rozmawiać ze znajomymi. Oczywiście mi również się to czasem zdarza, nie jestem idealna, ale muszę przyznać, że to dziwnie wygląda.

4. Luzak
Mimo zagrożenia nie przejmuje się. Uważa, że jeszcze wszystko zdąży nadrobić i zaliczyć. Później kiedy okazuje się, że jest koniec maja, lub początek czerwca biega za nauczycielami i 'błaga' o dopuszczający. Często to również miłośnik sportów i dzięki temu, w-f to jeden z nielicznych przedmiotów, który zalicza bez problemu.


5. Księżniczka / Książę
Czasem dziewczyny nazywane są również 'niuniami'. Księżczniczka jest ładna, a Książę przystojny, oboje często się uśmiechają, do tego zębami białymi jak z reklamy Colgate. Są mili dla kadry i wszyscy wróżą im wielką przyszłość. Do której zresztą niestety prawie nigdy nie dochodzą, ponieważ robienie kariery nie jest tak proste jak by się mogło wydawać.

18 komentarzy:

 1. Ja zdecydowanie zaliczam się do grupy numer jeden. To jedna grupa, którą lubię - reszty naprawdę nienawidzę i niestety, w mojej klasie jest przynajmniej jedna osoba, która się do danej grupy zalicza, ale przynajmniej nie jest nudno :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To widać po ilości książek jakie czytasz :)
   Zgadza się im więcej różnych osób tym weselej.

   Usuń
 2. Zgadzam się z tym postem, u mnie w klasie występuje każdy typ (jak i nie więcej). Bardzo fajna notka. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post. Niezbyt często spotykam się z notkami na taki temat. Przyznam szczerze że nie należę do żadnego z powyższych typów, ale 3/4 mojej klasy to typowe 'Dzieci XXI wieku'
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie to prawdziwe. W każdej klasie znajdzie się chociaż jedna osoba z tych które wypisałaś. Ja osobiście najbardziej nie lubiłam "Księżniczek". Bardzo fajny post pozdrawiam cieplutko ekstra-introwertyczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :)
   Również pozdrawiam :D

   Usuń
 5. Świetny pomysł na post. Ja najczęściej spotykam się z osobami ,,Dzici XXI wieku'' niestety . Natomiast ja należę raczej do tych pilnych uczniów.Lubię się uczyć i nie wstydzę się tego,aczkolwiek czas dla przyjaciół i rodziny zawsze znajdę:)
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha ja zaliczam się do pierwszej grupy - jednak uczę się, mam nawet dobre oceny ale nienawidzę się uczyć. No ale trzeba, no nie? :P
  http://zdjeciapelneinspiracji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. W mojej poprzednej klasie chyba był każdy ten typ uczia. W obecnej mam 22 chłopaków i ja z koleżanką. Oni są super. Nie ma takich grup.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nienawidzę 2,4 i 5 typu. 1 jest całkiem spoko, a 3 nic mi właściwie nie zrobił - mają swój własny świat. Ja raczej nie zaliczam się do żadnego, tworzę swój własny typ. :D Świetny post oby takich więcej!!

  http://lisiaosobowosczuzi.blogspot.com/2017/02/profesjonalna-sesja-fotograficzna.html

  OdpowiedzUsuń
 9. W mojej klasie chyba nie ma żadnej osoby, która by się zaliczyła do któregoś z tych typów. Każdy z tych typów toleruję, ale bardzo mnie drażni księżniczka/książę. Post podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oryginalny post! :D

  Obserwujemy?

  start-afire.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń