13.10.2016

TANIEC

Nastała moda na kreowanie zdrowego trybu życia. Każdy dąży do tego, aby zachęcić nastolatków do sportu, bo "w nich jest siła, to do nich należy przyszłość; całe życie przed nimi". Tylko Ci wszyscy ludzie zabierają się do tego od złej strony. 

Wuefiści nie chcą przyjmować zwolnień, nauczyciele mówią, że musimy ćwiczyć, w telewizji jest pełno programów o otyłych ludziach, a internet pęka w szwach od blogów na temat zdrowego trybu życia. Lekcje wychowania fizycznego to w wielu przypadkach gra w siatkówkę, koszykówkę, gimnastyka lub bieganie. A to dla wielu nastolatków jest nudne i tak jak na przykład ja nie lubię tego, lecz wolę ćwiczyć niż siedzieć na ławce i się nudzić. Wystarczy, że od czerwca do końca września prawie wcale nie ćwiczyłam ani na lekcjach, ani w domu. 

Dość żalenia się na temat ćwiczeń i ludzi, którzy namawiają do uprawiania różnorodnych sportów. Czas na to o czym, miał być ten post, czyli o tańcu. Pasji, formie spędzania czasu, opcji aktywnego "wypoczynku".

Kocham taniec od dziecka. Moja "przygoda" zaczęła się, kiedy miałam sześć lat i zaczęłam uczestniczyć w kółku tanecznym naszej szkoły. Ćwiczyliśmy i prezentowaliśmy generalnie tańce towarzyskie. Mimo, że moja"kariera" taneczna zakończyła się kiedy miałam 11/12 lat i od tej pory nie należę do żadnego zespołu,a tym bardziej nie występuje publicznie. Tańczę jednak czasem w domu. Chociaż "tańczę"to może nie co za dużo powiedziane. Włączam muzykę i wygłupiam się w pokoju, nazywając to tańcem. 

Uważam, że taniec wyzwala w nas pokłady pozytywnej energii, w takim samym stopniu jak na przykład czekolada. 

Taniec jest wolnością ciała i duszy. Pomaga nam się "wyłączyć' i odprężyć. Dla mnie taniec jest odpowiednikiem masażu i kiedy się powygłupiam , czuję się rozluźniona. To prawdziwy smak wolności, wyzwala uczucia, uszczęśliwia i pozwala cieszyć się życiem. Idealnie potrafi ukazać emocje, przekazać to, czego słowami nie da się wyrażać. Jest w stanie odzwierciedlić każdą myśl lub sugestię. Ukazuje prawdziwe oblicze człowieka i jego uczucia. Taniec to nie tylko pasja to też uzależnienie.


"Taniec oferuje aktywność osobom, którym brakuje cech sportowców. Jest doskonałym sposobem dla osób w każdym wieku. Pozwala dbać o dobrą kondycję. W znacznym stopniu poprawia elastyczność.Taniec to pewna forma sztuki. Daje możliwość wykazania się artystycznymi zdolnościami. Oferuje kreatywny sposób na wyrażenie własnej osobowości w bezpiecznym środowisku. Jest to sposób na kreatywne spędzanie czasu, nawet kiedy uczymy się sami. Jest też świetną metodą na dodanie życiu nowych emocji. Ponieważ aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin we krwi, regularny taniec jest źródłem dobrego samopoczucia. Poświęcenie czasu na hobby pozwala też zmniejszyć napięcie i poziom stresu."

_________________________________
Nic nie wybacza mojego lekceważenia bloga, ale na swoją obronę mogę powiedzieć tylko trzy słowa: SZKOŁA, "MATURKA" i PRZEPRASZAM!!
Nie obiecuję poprawy, ponieważ nie jestem w stanie powiedzieć czy takowa zajdzie, ale mam nadzieję, że tak.
Zapraszam na insta i snapa: asieekk_nuu

20 komentarzy:

 1. Super post! Ja również od dziecka uczęszczałam na lekcje tańca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!!
   To na prawdę ciekawa forma spędzania czasu. :)

   Usuń
 2. Ej! Te zdjęcia, te wpisy! Twój blog to włąśnie to czego szukam! :) Super jest i w ogóle!
  Może chcesz go pozycjonować? Wpadnij, naucz się i dowiedz gdzie i jak zdobywać linki!
  www.youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój blog jest serio super. Wpis bardzo ciekawy! Jeśli chcesz go pozycjonować to wpadaj do mnie. Dowiesz się jak pozycjonować swojego bloga za free i jak zdobywać linki. Zostawiam link do siebie przeczytajcie i zostawcie komentarz. Z góry dziękuje.
  www.youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo i jutro na pewno wpadnę i zacznę się tego uczyć :)

   Usuń
 4. Ja kiedyś tanczyłam i bardzo żałuję że to zostawiłam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czemu, ale przypominasz mi Red Lipstick Monster :D Ale to komplement oczywiście :) Też kiedyś tańczyłam, byłam nawet cheerleaderką, teraz trochę już mniej, ale jak mam okazję to lubię potańczyć, albo raczej jak to mówisz "powygłupiać się" :P

  Obserwuję i zapraszam do siebie :)
  http://economic-beauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja siostra uczęszcza do szkoły tańca myślałam żeby również się zapisany myślę Że moje samopoczucie było by lepsze :)
  Maminelove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje samopoczucie zawsze się poprawia kiedy nawet chwilę "potańczę". Zatem polecam :)

   Usuń
 8. Śliczne zdjęcia i ciekawy post ;)

  https://mrkulfon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kocham taniec, tańczę np salse merege tango
  według mnie to naprawdę pozwała zdjąć z siebie ciężar
  zapraszam na nowy post na blogu ✿ KLIK ✿

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taniec na prawdę pozytywnie działa na człowieka :)

   Usuń
 10. Wf'u nigdy nie lubiłam i uważam, że ze sportem ma on zazwyczaj niewiele wspólnego. Ale sport to zdrowie i dla samych siebie powinniśmy coś robić. ;)

  Pozdrawiam. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 11. Na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej :D
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń