02.06.2016

HOBBY


     Po co nam hobby?? Co się z nami dzieje, kiedy nie mamy czemu się poświęcić?? Co jest moim hobby?? 
     Można by zapytać, po co nam hobby lub pasja. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kiedy nie mamy czym się zająć, nasz mózg "wpada na dziwne pomysły". Może to dziwnie zabrzmieć, ale tak jest. Ludzki mózg pracuje całą dobę, nie ma zmiłuj. Każde zajęcie rozwija mózg, a te które robione są z zamiłowaniem w szczególności. Buduje naszą osobowość i wielokrotnie pomaga nam w naszych problemach czy przeszkodach, które możemy napotkać każdego dnia. Pasja jest czymś niesamowitym, tak jak człowiek, który jest nią przesiąknięty… miłością do czynności, przedmiotu, zajęć, które pochłaniają go bez reszty. Każdy człowiek odczuwa ją indywidualnie i na swój własny sposób.
      Powstało nawet twierdzenie, że człowiek bez pasji nudzi swoją duszę. W 100% zgadzam się z tym zdaniem.Każdy człowiek z pasją jest radośniejszy, zaraża uśmiechem i w ogóle jego życie jest lepsze.
      Dzień człowieka bez pasji wygląda bardzo zwyczajnie i tak samo: wszystko utrzymane w szarych barwach. Wstaje, szykuje się, idzie do pracy lub szkoły, wraca, je obiad, siada przed telewizorem i ogląda wszystko, jak leci. Ludzie, to nie jest życie! To jest zwykłe egzystowanie, przeciskanie się z jednego dnia na drugi, byle jakoś przeżyć, z większą czy mniejszą klasą.
      Wyrażanie siebie poprzez pasję jest równie ważne, co noszenie ubrań. Dlaczego?? Ponieważ nie każdy wie co się w nas kryje. Natomiast kiedy wyrażamy siebie to tak jakbyśmy poznawali innego człowieka. Widać to bardzo często chociażby we wszelakich programach muzycznych czy też tanecznych. Obserwujemy jak ludzie w każdym wieku pokazują nam siebie poprzez taniec, śpiew czy też inne formy. Odpływają wtedy w swój własny świat.
      Ja siebie wyrażam poprzez muzykę, bloga, sport. Jeśli chodzi o muzykę to uwielbiam tańczyć i śpiewać, ale niestety fałszuję, przez co nie mam odwagi pokazywać tego w szerszych kręgach. Jestem dopiero w raczkujących etapach otwierania się na ludzi. Może kiedyś się na to zdobędę, ale na to przyjdzie jeszcze czas.
       Blogowanie jest moją pasją od kilku miesięcy. Jest to pewnego rodzaju pamiętnik oraz miejsce, w którym mogę wyrazić swoje zdanie. Wiem, że nie każdemu musi się podobać to co robię, ale skoro to kocham to nie przestanę nawet jeśli kilka razy zaczynam od początku, a robię to tylko dlatego, że chcę stworzyć mój ideał (w moim mniemaniu). W sumie te osoby, które mówią, że nic mi nie wyjdzie są pewnego rodzaju motywacją, ponieważ chcę pokazać im co potrafię i chcę robić to częściej.
       Nie uprawiam sportu jakoś regularnie i nie biorę udziału w konkursach. Regularne treningi to nie dla mnie. A więc co?? Jazda na rolkach <3 to najlepsza forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Chciałam Wam tu wkleić jakieś moje prywatne wideo, ale 
niestety, jak się czegoś szuka to nigdy tego nie ma :/ Na pocieszenie mogę powiedzieć, że już szykuję na ten temat pościka.
-------------------
Będę bardzo wdzięczna za wszelkiego rodzaju komentarze. Wszystkie motywują :D17 komentarzy:

 1. No cóż czasem mi się zdaje, że moim hobby jest rozniecanie słomianego zapału i narzekanie. A tak na serio to czytanie i pisanie. Zawsze chciałam jeździć na rolkach. Ale fakt, że jestem kompletnie niezdarą mnie wyklucza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jazda na rolach to nic trudnego tylko trzeba chcieć :)

   Usuń
 2. HEJ.NATRAFIŁAM NA TEGO BLOGA DOPIERO TERAZ.MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE JEST ŚWIETNY.;) ;).TWOJE WPISY SĄ NAPRAWDĘ ŚWIETNE.ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA MÓJ BLOG http://muzyka16.blog.pl/.;) ;).
  K J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy i wierzę, że będziesz częściej wpadać :)

   Usuń
 3. Nie potrafiłabym żyć bez jakiegoś hobby, jestem zbyt ciekawską i niemogącą-usiedzieć-w-miejscu osobą :D Dlatego blog łączy wszystkie moje pasje tereaz i dziele się tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to, ponieważ bardzo dobrze Cię rozumiem :)

   Usuń
 4. Mam wiele hobby, nawet napisałam o tym wpis.
  Bez hobby, życie jest nudne i monotonne. Aktorstwo, rolki, ćwiczenia i blogowanie- to coś co kocham, i coś bez czego byłabym nikim.
  Super wpis!

  Zapraszam -> http://hot-schot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się jak ktoś nie ma hobby to tak jakby znikał w rutynie

   Usuń
 5. Hobby mam wiele. Aktorstwo i blogowanie-nie byłoby mnie bez nich. Za niedługa zamierzam nauczyć się jeździć na wrotkach, bo rolek nie lubię. Fajne zdjęcia.
  miiddi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem hobby jest bardzo ważne :)
   Dziękuję :)

   Usuń
 6. Człowiek bez pasji to jak człowiek bez życia. Każdy potzrebuję jakiegoś zainteresowania, pokazanai w czym jest dobry.

  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nei wyobrażam sobie życia bez sporyu codziennie ćwicze gimnastyke i tańcze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja aż tak regularna nie jestem, ponieważ nie mam na to tyle czasu :)

   Usuń
 8. Ja również uwielbiam jazdę na rolkach, chociaż wcześniej również trenowałam piłkę ręczna :) ale teraz przy dziecku nie ma zbytnio czasu na takie rozrywki :)
  socallmemombaby.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń